Girişimsel Tedavi

Girişimsel tedavi de amaç, çeşitli tekniklerle ağrıyı ileten sinirlerin bu işlemini durdurmayı sağlamaktır.

Girişimsel Tedavi

Girişimsel Tedavi, muayenehanede ya da anestezi gerektiren durumlarda ameliyathane koşullarında yapılabilir.

1. Kırıkların düzeltilmesi ve çıkıkların yerleştirilmesi

Büyük oranda muayenehane ortamında yapılabilmektedir. Ağrılı bir işlem olmasına karşın, kırık ya da çıkığın tam yerleşmesiyle ağrının kaybolması nedeniyle işlemin uyanık yapılması avantajlıdır.

Ağrı dayanıklılığı az ya da zihinsel nedenlerle ameliyathanede uyutularak yapılabilir. Düzeltilme sonrası alçı ya da atel tespitleri uygulanır.

2. Eklem Enjeksiyonları

Kalça eklemi dışında skopi kontrolü gerekmez. Ancak belli durumlarda ultrason ve skopi altında hedef bölgeye ulaşmak gerekebilir. Bunun dışında eklem enjeksiyonlarını steril koşullarda muayenehanede yapılabilir.

3. Omurga Enjeksiyonları

Skopi gerektirdiği için steril koşullar sağlanmış, skopi bulunan bir girişim odası ya da ameliyathanede uygulanabilir. Omurga Sorunları.

a. Diskografi
b. Foramen enjeksiyonları
c. Faset denervasyonları  uygulanabilir.

4. Mezoterapi

Kas iskelet sisteminde ağrı kısır döngüsünü kırmak için kullandığımız cilt altı ilaç uygulama tekniğidir. Omurga ve eklem ağrılarının çözümünde ameliyat sonrası ya da ameliyatsız tedavilerde uyguluyoruz.

  • Ortopedi Alanında Mezoterapi
    Genel olarak Mezoterapi (intradermal terapi), çok sayıda medikal durumda etkinliği bilinen, hekim tarafından uygulanan tıbbi bir prosedürdür. İlk uygulamalar 1950’li yıllarda Fransa’da başlamıştır. Mezoterapi tekniği tüm dünyada dermatoloji, fizik tedavi ve ortopedide yaygın olarak uygulanmaktadır. Tekniğin, Fransız Sosyal Güvenlik sistemi kapsamı içinde ödemesi yapılmaktadır. Mezoterapi uygulaması hedefe yönelik […]
ONLİNE RANDEVU
× Bize Ulaşın !