Kılavuz ve Broşürler

ENDOSKOPİK BEL CERRAHİSİ KILAVUZU

Endoskopik bel cerrahisi ile doku travmasının azaltılması, iatrojenik problemlerin önlenmesi ve spinal segmental hareket ve stabilitenin korunması amaçlanmaktadır.

Endoskopik Bel Cerrahisi Kilavuzu

ENDOSKOPİK OMURGA VE DİSK CERRAHİSİ

Boyun, Sırt ve Bel fıtığının 5-7 mm kamera kullanarak narkozsuz ve dikişsiz olarak çıkartılma işlemidir. Hastaya büyük konfor sağlayan bu ameliyat lokal anestezi altında da gerçekleşebilir. Hasta yüzüstü yatırılır. Ciltte 6mm bir delik açılarak kamera aracılığı ile doğrudan diske ve fıtıklaşan parçaya ulaşılır.

Detaylı Bilgi PDF Broşür

EKLEM SAĞLIĞI

Ağrısız eklem hareket özgürlüğüdür. Durağan yaşam damar hastalıkları, iç organ yetmezlikleri, inme gibi beklenmedik sorunlara yol açabilir.

Detaylı bilgi PDF Broşür

OMURGA SAĞLIĞI

Duruşumuz toplumsal yaşamda kişiliğimizi ortaya koymamızda önemli yer tutar. Ana iskeletimizi oluşturan omurga bu duruşun temelidir. Omurga mimarisi ayakta durmak için tasarlanmıştır. Ana iskeletimiz yüzün üstünde eklem, kas ve bağ yapısından oluşan bir yapıdır. Bu özel mimari yer çekimine
karşı koyan ağırlık merkezini oluşturur;

Ağırlık taşıma, ağırlık dağıtma, dengeleme işlevlerini belli bir dizilim ile gerçekleştirebilir. Bu dizilim duruşumuzun temelidir.

Detaylı Bilgi PDF Broşür

KALÇA SIKIŞMASI (FAS) ve KALÇA ARTROSKOPİ TEDAVİSİ

Kalça sıkışması (femoroasetabuler sendromu=FAS) ekleminin aşınmasında önlenebilir sebepler arasında en önemlisidir. Gelişim çağında başlayabileceği gibi kalça eklem limitlerini zorlayan sporlar ve uğraşılar nedeniyle ortaya çıkabilir.

Detaylı Bilgi PDF Broşür

Neden Biz ?

Daha Fazla bilgi İçin

lütfen iletişime geçin.

Sorunuzu Sorun