top of page
  • Tolgay Şatana

Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nedir?


Serik`te bulunun Aspendos Hastanesi'nde kapalı bel fıtığı ameliyatı 30 dakikada yapılabiliyor. İlk kez gerçekleştirilen ameliyatı 50 doktor sinevizyondan canlı izledi.


Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nedir ?


Antalya'nın Serik ilçesi'nde bulunan Aspendos Hastanesi'nde ilk kez kapalı bel fıtığı ameliyatı yapıldı. 30 dakika süren ameliyat 50 doktor tarafından da canlı olarak izlendi. Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Kayan hastanelerinde bu tür ameliyatların yapılacağı müjdesini verdi. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin cerrahi Uzmanı Dr. Medet Yıldız, ameliyatın ardından hastaların kısa sürede sağlığına kavuştuğu söyledi.

CANLI YAYIN AMELİYAT

5'nci ISMISS Derneği'nin (Uluslararası Minimal Invaziv Omurga Cerrahisi Derneği) Belek 'te bulunan Pipolon Zeugma Otelinde yapılan kongresine katılan 200 doktordan 50'si Aspendos Hastanesi'nde yapılan bel fıtığı ameliyatını sinevizyon vasıtası ile canlı olarak izledi. Hastane Beyin Cerrahisi Dr. Medet Yıldız ile ISMISS Yönetim Kurulu üyesi Dr.Tolgay Şatana tarafından gerçekleştirilen kapalı ameliyatta, bel fıtığı hastası Bulgar vatandaşı Grigor Petkov Gurudev'e (41) 0,5 santim delikten endoskopik aletlerle girilerek müdahale edildi. 30 dakika süren ameliyatın ardından hasta yeniden sağlığına kavuştu.


AYNI GÜN TABURCU


Aspendos Hastanesi Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Kayan, bel fıtığı hastasını kapalı yöntemle ameliyatın ardından aynı gün taburcu ettiklerini söyledi. Bu tür ameliyatların bundan sonra hastanelerinde yapılacağını da belirten Dr. Kayhan, "Bugün hastanemizde yapılan bel fıtığı kapalı (cerrahisiz) ameliyatını canlı doktor arkadaşlara izlettik" dedi. Dr. Kayhan ayrıca böyle bir ameliyatın hastanelerinde bundan sonra yapılacak olmasının kendisi için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Haber: Erdoğan ÖZTÜRK / Antalya

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page