top of page
shutterstock_495722575.webp

Konservatif Tedaviler

Kas-iskelet sistemi sorunlarının konservatif yönetimi, başlangıçtan itibaren doğru bir teşhis koymayı ve egzersize bağlı bacak ağrısı, kronik kalça/kasık ağrısı, diz ön kısmında ağrı, tendon sorunları ve sırt/omurga sorunları gibi karmaşık ortopedik sorunların multidisipliner bakımına öncülük etmeyi içerir.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Tolgay Şatana

Tolgay Şatana - Kırık ve Çıkık

KIRIK VE ÇIKIK

Kırık ve Çıkık, hem kırılma hem de çıkığın aynı anda gerçekleştiği ciddi bir yaralanma. Sıklıkla, yerinden çıkmış kemiklerin uçları arasında sıkışmış gevşek bir kemik parçası kalır ve çıkığın azaltılabilmesi için cerrahi olarak çıkarılması gerekebilir. 

Daha fazla bilgi

Bacak sakatlanması

FİZYOTERAPİ

Bu tedaviler fizik tedavi hekimi ile koordineli olarak ilgili branş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Ameliyat sonrası rehabilitasyonda ise iyileşme belli bir seviyeye gelene kadar fizyoterapist ile takip ediyoruz.

Daha fazla bilgi

Tolgay Şatana - Rejeneratif Tıp

REJENERATİF TIP

Bazen ortobiyolojik olarak da adlandırılan rejeneratif tıp tedavileri, kan, yağ veya kemik iliği gibi insan vücudunda bulunan biyolojik dokuları kullanır.​

Rejeneratif ortopedi, kas-iskelet sisteminin ağrı ve rahatsızlığını iyileştirebilir ve tendon, bağ, kemik, kas, omurilik diski, diz menisküs, kıkırdak veya diğer kas-iskelet dokusu yaralanmaları gibi ortopedik durumların iyileşmesini hızlandırabilir. 

Daha fazla bilgi

shutterstock_764231488.webp

HÜCRE TEDAVİSİ

Hücre tedavisi, doku rejenerasyonunu desteklemek için vücutta bulunan sağlıklı rejeneratif hücreleri kullanan yenilikçi bir ilaç tedavisidir. Eklem yaralanması ve artrit gibi ortopedik problemler nedeniyle hasar görmüş ve dejenere olmuş hücreleri onarmak ve yenilemek amacıyla uygulanmaktadır. 

Dizler , omuzlar ve dirsekler gibi eklemleri tedavi etmek için kök hücre kaynaklı tedaviler birçok hastada dikkate değer bir başarı göstermiştir. 

Daha fazla bilgi

shutterstock_715861513.webp

ÇEKİNİK İLAÇ TEDAVİSİ

Ortopedik cerrahide çekinik ilaç tedavisi iyileşme sırasında tedaviyi tamamlayan çok önemli bir unsurdur.

Daha fazla bilgi

shutterstock_1731348460.webp

GİRİŞİMSEL TEDAVİ

Girişimsel tedavi de amaç, çeşitli tekniklerle ağrıyı ileten sinirlerin bu işlemini durdurmayı sağlamaktır.

Daha fazla bilgi

Tolgay Şatana - Mezoterapi

MEZOTERAPİ

Mezoterapi (intradermal terapi), birçok tıbbi durumda etkinliği bilinen bir hekim tarafından uygulanan tıbbi bir işlemdir.

Daha fazla bilgi

bottom of page